Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

TÜRK BAYRAĞI İLE YÜRÜDÜK

2 Nisan dünya otizm farkındalık günü sebebiyle dün otizme farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdik. KOÇDER Başkanımız İlkin Kılıçaslan öncülüğünde gerçekleşen yürüyüş Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’ndan başlayıp kent meydanı alanında son buldu. Yürüyüşe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yünlü, Biz İzmit’iz Grubu Başkanı Hüseyin Erol, ÇYDD Başkanı Meral Dönmez ve gönüllüler katıldı. 

 

TÜRK BAYRAĞI İLE YÜRÜDÜK
Yürüyüş öncesinde Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk Anıtında saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Ardından Büyükşehir Belediyesi bando ekibiyle birlikte yürüyüş gerçekleştirdik. Otizme dikkat çekmek adına katılımcılar mavi renk tercih etti. Özel çocuklar, ellerinde Türk bayraklarıyla şehrinde farkındalık yarattı. Kent Meydanı’na gelindiğinde KOÇDER Başkanımız İlkin Kılıçaslan konuşma gerçekleştirdi. 


SEVGİ İLE YOLA ÇIKARSAK
Kılıçaslan, “Otizmin son yıllarda en çok artış gösteren engel grubu olduğunu göz önünde bulundurursak artık toplumunda bilinçlenip bu gerçeği kabul etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Toplumda otizmin farkındalığı oluşursa ve toplum çocuklarımızı dışlamayıp severse, fırsat verirse sevgi ile çıktığımız bu yolda sevgi ile devam edersek bizim çocuklarımızda topluma yararlı vatandaş olur” dedi.