Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Gürcistan’ın Batum kentinden gelen öğrenci grubu Doğu Kışla Gençlik Parkında gösteri yaptılar.

Gürcistan’ın Batum kentinden gelen 26 kişilik öğrenci grubu, derneğimizin bulunduğu Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda yaptıkları gösteri ile katılımcıları büyülediler.

23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında Gürcistan’ın Batum kentinden ilimize gelen 26 kişilik öğrenci grubu Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonun merkezinin bulunduğu Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda mükemmel bir gösteriye imza attı

Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu , “Ata topraklarımızdan gelen değerli hemşerilerimizi ağırlamanın heyecanını yaşıyoruz. Hemşerilerimizi bugün misafir ettik. Duygusal anlar yaşanmasına vesile olduk. Kendilerinin yapmış oldukları gösterileri ile bugün burada bizleri kendilerine hayran bıraktılar. Kısa beraberliğimiz olmasına rağmen ayrılırken hüzünlü bir şekilde uğurladık. Değerli hemşerilerimize hediyeler verdik, ayrıca hafızalarımızda kalacak anılarla uğurladık” dedi.

Grup Lideri Zviadi Malakmaze de, “Gürcü ve Laz hemşerilerimle buluşmaktan dolayı son derece mutluyum.18/24 Nisan tarihleri arasında Kocaeli’de gösterilerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan’a döneceğiz. Bu yıl Türkiye’ye beşinci kez geldim. Özellikle Laz ve Gürcü hemşerilerimiz ile karşılaşmaktan dolayı çok sevindim. Türkiye ve Türk insanını seviyorum” diye konuştu.