Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

EMEKLERİ SERGİLEDİK

Tan Yıldız Düğün Salonu’na gerçekleştirdiğimiz kermese katılım yoğun oldu. Otizm Spektrum Bozukluğu gösteren çocukların annelerine yönelik başlattığı projede, Atölye Terapi’den Arzu Danyer eğitmenliğinde üretilen emekler ilgiyle karşılandı.

PLAKET TAKDİM ETTİK

Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde eğitim alan otizmli çocuklarını beklerken, annelerin birbirleriyle iletişim ve dayanışmasını güçlendirmek, üretime teşvik etmek amacıyla başlayan proje amacına ulaştı. İletişim ve dayanışmanın yanı sıra, anne eli emekler aile bütçelerine de katkı sağlayacak. Ayrıca Otistik Çocuklar Eğitim Merkezine otizm tanısı konmuş eğitim ve öğretime devam eden öğrenci anneleri projesine destek olan  Tülay Karaca, Selda Tanyıldız Gülpınar, Ertan Tan, Figen Tuzcu, Nurdan Timur ve Aynur Aydemir’e plaket takdim edildi. HANDE KAYA: ÇOK GÜZEL İŞLER BAŞARDILAR

Dernek Başkanımız Hande Kaya yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “ Derneğimiz kurulduğu günden bu yana, çocuk ve anneye dokunmaya, eğitim seminerleri ve kadın istihdamına, üretimi teşvik etmeye, üniversite öğrencilerine destek olmaya devam ediyor. Kadının mutlu olması, çocuğun mutlu olması, ailenin mutlu olması demektir. Kadının eğitimli ve bilinçli olması gelecek neslin iyi yetişmesi için yapılan yatırımdır. Bizler Kocaeli Anneleri olarak gücümüz yettiğince her zaman destek vermeye, annelerin yanında olmaya devam edeceğiz.