Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Engelleri Aşan Kafe açıldı

Kocaeli Valiliği karşısında bulunan Şehitler Parkı’ndaki Çay bahçesi Meclis kararıyla Derneğimize tahsis edilmişti. Daha önce İzmit Belediyesine ait olan çay bahçesini 3 yıl boyunca kullanacağız. Adını Engelsiz Kafe verdiğimiz sosyal tesisin açılışını bugün (cuma) gerçekleştik. Lokal tüm engelli dernekleri tarafından özel etkinlikler ve sosyal çalışmalar için kullanılacak. Öte yandan GÖRSEM ve İŞKUR iş birliğiyle hazırlanan aşçı yardımcısı yetiştirme kurusunu başarıyla tamamlayan 10 dernek üyemize kursiyere belge takdimi yapıldı


YOĞUN KATILIM
Programımıza Vali Yardımcısı Suat Yıldız, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürü Bekir Yümnü, eski Baro Başkanı Sertif Gökçe, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Kocaeli Şube Başkanı Birol Sağlam, Kent Konseyi Engelle Meclis Başkanı Nesrin Atar, Tümbel sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, SES Şube Başkanı Gökhan Bektaş, Yapı Yol Sen Şube Başkanı Ethem Kartal, GÖRSEM Şube Başkanı Dursun Karaman ve çok sayıda davetli katıldı.  

GURUR VERİCİ
Açılış konuşmasını gerçekleştiren başkanımız, “Derneğimiz Kocaeli il sınırları içinde tüm 12 ilçede hizmet vermektedir. Belediye meclis kararıyla 3 yıllığına GÖRSEM ve tüm engelli gruplarına Engelsiz Kafe hizmet için verildi. Belediye sosyal hizmet alanıdır. Her seçilen belediye başkanına teşekkür ediyoruz. Engellilere verilecek her imkan topluma yararlı olacaktır. Ben tüm engelli gruplarını kafemize bekliyorum. Onları ağırlamak GÖRSEM adına gurur vericidir” diye konuştu. Ardından kafenin açılış kurdelesi kesildi.

BELGE ALAN KURSİYERLER
Murat Gök
Gizem Azar
Yunus Gökoğlan
Resime Kocagöz
Serdar Kocagöz
Merve Yoldaş
Güldane Ayaz
Zübeyde Yüksel
Enis Çelik
Erhan Özyapı