Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

DERNEĞİMİZDEN “KAN BAĞIŞI” ÇAĞRISI

Kızılay Şube Başkanımız Cengiz İpek

 “Son dönemde kan stokumuz artmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız çağrımız etkili oldu. Çağrımızın ardından STK’lardan destekler geldi. Kan stoğu konusunda şu anda normal seviyelere doğru gidiyoruz ama hala düşük. 15-20 güne nazaran daha iyi durumdayız. Yakın dönemde ameliyatlar artacak. Pandemiden dolayı birçok ameliyatlar ertelendi. Bu ertelenen ameliyatlar yapılmaya başlandığında da kan ihtiyacı olacak. Tüm bağışçılarımız sürekli kan alma birimlerini ziyaret etmeliler” dedi.

İŞ MERKEZİ BAHARA YETİŞECEK

Kızılay İş Merkezi inşaatıyla ilgili de görüşlerini aktaran Başkanımız, “Kızılay İş Merkezi’nde inşaat çalışmaları hızla ilerliyor. Bende çalışmaları takip ediyorum. Önümüzdeki bahar aylarında açılış yapılması düşünülüyor ama tam tarih vermek güç tabi ki. Güzel bir bina olacak. Tüm vatandaşlarımızın faydalanabileceği bir yapı kentimize kazandırılacak İnşallah.”

        Vatandaşlar için birçok güzel projeye imza attıklarının altını çizen Başkanımız “Birçok kurumla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz fedakarca çalışmalarını yürütüyorlar. Tüm ekip arkadaşlarıma özellikle pandemi döneminde gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ediyorum. Hep birlikte nice güzel çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.” Diye sözlerini tamamladı