Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

SOKAK HAYVANLARIMIZ ÇOK ŞANSLI…

Kocaeli Candostları Derneğimiz, Pandemi sürecinin ilk gününden itibaren Değirmendere Kültür ve Turizm Derneğimizin de destekleriyle birlikte sokak hayvanlarının beslenmesi ve tedavileri konusunda var gücüyle çalışmalarına devam ettiler.

Başkanımız Sibel Erdem’in sadece sokak hayvanlarını beslemesi değil, Çocuklarda hayvan sevgisini aşılayacak tiyatro gösterimleri, insanlarla hayvanlar arasındaki bağı güçlendirmek adına birçok önemli projeye de imza atmıştı.

Daha önceleri Gölcük Kaymakamımız Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye başkanımız Ali Yıldırım Sezer ve daha birçok kamu kurumu ve STK ile iş birliği halinde besleme organizasyonları düzenleyen Kocaeli Candostları Derneğimiz bu haftada yine Değirmendere’ye artı bir fark katmak için var gücüyle çalışan ve projeler üreten, Değirmendere Kültür ve Turizm Derneğimizle ortaklaşa besleme organizasyonu gerçekleştirdik.

Toplumsal duyarlılığı her zaman ön planda tutan her iki derneğimizde yaptıkları çalışmalarla göz doldururken, Kocaeli Candostları Derneği Başkanımız Sibel Erdem yaptığı açıklamada “süreç içerinde her daim Değirmendere Kültür ve Turizm Derneğimiz ile istişare içinde bulunduk, çok defa mama desteğiyle bizlerin yanında olan derneğimiz bugünde sahada bizlerle birlikte omuz omuza besleme etkinliğinde hazır bulundu kendilerine teşekkür ediyorum.”dedi.

Değirmendere Kültür ve Turizm Derneğimizin Genel Sekreteri Ergün Akkaya’da yaptığı açıklamada, “Derneğimiz sadece Değirmendere’nin kültürel ve sosyal hayatının yanı sıra sokak hayvanlarından,  tabiatına kadar her şeyi ile daha güzel bir Değirmendere oluşturmak için kolları sıvadı. Sokak hayvanlarımızda Değirmendere’nin bir parçasıdır; Bu vesile ile Kocaeli ve Gölcük’ün en önemli hayvan haklarını savunan Kocaeli Candostları Derneğimizle birlikte bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Dileğimiz, Değirmendere de yaptığımız bu etkinlik, Gölcük’ümüz başta olmak üzere tüm ülkeye örnek olur.” diyerek sözlerini tamamladı.