Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Kocaelili Şehidimizin İsmi Afrikada Yaşatılacak…

Paylaşmak Güzeldir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz olarak  Afrika’da daha önce açılan su kuyusuna Trabzonda PKK'lı teröristlerin şehit ettiği Eren Bülbül'ün ismini verilmişti.

Derneğimiz 11. Su kuyusuna ise bu sefer Kocaelili Şehit Hüseyin Güldal’ın ismini verdi. Yaklaşık beş yıldır faaliyetlerine devam eden derneğimiz yurt içinde ve yurt dışında gıda, giysi ve birçok alanda yardımlarını sürdürüyor. Özellikle Karamürsel bölgesinde maddi durumu yeterli olmayan ailelere her türlü desteği sağlayan ekiple gönüllülük esasıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz

.
YURT DIŞINDADA FAALİYET GÖSTERİYOR


Derneğimiz yurtdışında Afrika Uganda'da başta hayati öneme sahip su kuyusu açılışları, bidon dağıtımı, erzak dağıtımı, toplu yemek organizasyonları, adak ve akika kesimleri, süt keçisi dağıtımları  ile faaliyetlerini sürdürüyor.  Derneğimizin Afrika’da ilk kazmayı vurduğu ve Kocaelili Şehit Hüseyin Güldal’ın ismini verdiği 11. Su kuyusunun tamamlanması için bağışçılardan destek bekleniyoruz. Sizler de bu eşsiz mutluluğa paydaş, gönüllere köprü olabilirsiniz.