Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

ÖLMEK ÜZEREYKEN BULUNAN JOKER İYİLEŞTİ

Çenedere’de kasım ayında ormanlık alanda spor yapan bir kişi, vücudunun tamamı uyuz olan köpekle karşılaştı. Bu kişi, tedavi ettirmek amacıyla yakalamak istediği köpek kaçınca  derneğimizden (Doğa ve Hayvan Dostları Derneği)  yardım istedi. Hayvan yakalama aparatı ile yakalanan köpek, veterinere götürüldü. Burada yaklaşık 45 gün süren tedavisinin ardından sağlığına kavuşan köpeğe veterineri tarafından ‘Joker’ adı verildi.

Joker’i ilk bulduklarında ölmek üzere olduğunu belirten Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanımız  Gonca Çelik Ketenağ, “Joker kasım ayında Derince Çenedere’de ormanlık alanda koşuya çıkan bir gönüllümüz tarafından bulundu. Vücudunda hiç tüy kalmamış ve kulaklarının da bir bölümü kesilmiş haldeydi dedi.

‘ŞİMDİ SİMSİYAH TÜYLERİ VAR’  Başkanımız  Ketenağ, sözlerine şöyle devam etti: “Joker’i ilk bulduğumuzda bir ağaç kabuğu gibiydi, şimdi simsiyah tüyleri var ama hala çok korkak. Kesinlikle insanlara güvenmiyor. Şu an sabırla bize güvenmesini bekliyoruz. Joker fiziksel olarak eski sağlığına kavuşmuş olabilir ama psikolojik olarak kavuşamadı. Hala insanlara güvenmiyor. Joker’in klinikteki tedavisi bitti. Şu an geçici olarak bakım yaptığımız bir yerimiz var oraya aldık ama orada da kapasitemiz çok az, en fazla 5-6 hayvana bakabiliyoruz. Joker için şu an bir yuva arıyoruz. Joker’in güvenini kazanacak, ona ömür boyu bakacak, asla terk etmeyecek bir yuva arıyoruz dedi.