Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Kaan: Değişime Ayak Uydurmalı, İşletmelerimizi Geliştirmeliyiz

Müstakil Sanayci ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) olarak  Başkanımız Kadir Şahin ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ı makamında ziyaret ettik.

Daha Güçlü Bir Türkiye için atılan adımların bölgesel kalkınma odaklı atılması gerektiğini belirten Kaan, “Çok hızlı bir şekilde gelişen ve değişen dünya düzeninde bizlerin bu hıza ayak uydurması gerekiyor. MÜSİAD geniş teşkilat ağı ile anlık oluşan gelişmelerden mikro ve makro verileri toplayabiliyor. Bölgesel kalkınmada bu verilerin birlikte edinilebilmesi, büyük bir avantaj sağlıyor. Biz bu gelişmeler doğrultusunda gerekli raporlama ve planlarımızı yapıyor, ülkemiz menfaati için çalışan herkesle paylaşıyoruz. Bölgesel kalkınmayı başaran bir Türkiye, dünyanın ilk 10 ekonomisi içerisinde yer alma hedefine çok daha emin ve hızlı adımlarla gidecektir, biz buna inanıyoruz.” diye konuştu.

Başkanımız Kadir Şahin de 2020 yılı değerlendirmelerinde bulundu, şunları söyledi:  

“Pandemi  ile birlikte ticaret ve üretim durma noktasına geldi. Bu durum sadece ülkemizde yaşanan bir olay olmamakla beraber dünya ticaretinin yön değiştirdiğinin bir göstergesi, geleneksel ticaret, yerini teknoloji temelli bir ticaret sistemine bırakıyor. Bizler ülkemizin kalkınması için bu değişikliğe ayak uydurmalı ve işletmelerimizi geliştirmeliyiz. İhracat temelli bir ekonomi sistemi oluşturabilmemiz için bu geliştirmelerin şart olduğunu belirtmek isterim. Bu gelişmeler doğrultusunda ve MÜSİAD öncülüğünde, Kocaeli’mizin markalaşma ve ihracat konusunda önemli adımlar atacağına inanıyorum.”dedi.