Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Vali Yavuz’u Makamında Ziyaret Ettik

Topluma faydalı hizmetler sunmak amacıyla kurulan ve ilimizde çeşitli faaliyetler gerçekleştiren Sivil Toplum Kuruluşlarımızın temsilcileri Vali Seddar Yavuz’u ziyaret ederek, çalışmalarımız  hakkında bilgi sunumunda bulunduk. Ziyarette; Vali Yardımcıları Ekrem Çalık ve Suat Yıldız, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kamil Tüylüoğlu, Kocaeli Sivil Toplum Gönüllüleri Dernek Başkanımız Hüseyin Öz ve yönetim Kurulu üyelerimiz, Marmara Spina Bifida Tüm Engelli Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanımız Özcan Nabi Ulusoy ve yönetim kurulu üyelerimiz, Hayata Dönüş Derneği Başkanımız Nezahat Erok ve yönetim kurulu üyelerimiz, GÖRSEM Görme Engelliler Dayanışma Derneği Kocaeli Şube Başkanımız Dursun Karaman ve yönetim kurulu üyelerimiz, Deniz Feneri Derneği Kocaeli Şube Temsilcimiz Şenol Tiryaki ve yönetim kurulu üyelerimiz ile Müftülük Engelliler Koordinatörü Şinasi Birişik ve beraberindekiler hazır bulundu.

EVLERDE ZİYARETLERE DEVAM EDİYORUZ

Vali Seddar Yavuz’a çalışmalarımız ve gerçekleştirdiğimiz faaliyetler hakkında bilgi sunumunda bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerimiz, kabullerinden dolayı teşekkür ettiler. Vali Seddar Yavuz ziyarette yaptığı konuşmada, “Hepiniz hoş geldiniz. Sizleri Valiliğimizde görmekten çok mutlu oldum. Pandemi vesilesiyle hem sizi hem de kendimizi korumak açısından randevularımızı daha sınırlı yapmak gibi bir yükümlülüğümüz var. Ancak bu hizmetlerimizin devamlılığını engelleyecek şekilde olmamalı. Bu nedenle sürekli sokaklarda, caddelerde ve evlerde ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Şu an eşim hane ziyaretlerini devam ettiriyor. Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler ile ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ediyoruz. Yarın da yine eşimle beraber bir ilçemizde olacağız.

KAPILARIMIZ SİZLERE AÇIK

“Bu ziyaretlerimizde de özellikle dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her zaman yanınızda olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. Sizleri çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Etrafınızdaki size ihtiyacı olan insanların elini sıkı sıkı tutun ve bırakmayın. Makamlar mevkiler gelir geçer. Her şeye sahip olabilirsiniz ama gönüllerin sahibi olabilmek başka bir şey. Bir sorununuz olduğunda mutlaka bizlere ulaşın. Biz sizin hizmetinizdeyiz ve kapılarımız sizlere açık. Engelli bakımından tutun, engelli maaşlarına, pandemi vesilesiyle kayba uğrayan kardeşlerimize takviyelerde dahil birçok yardımları gerçekleştiriyoruz. Sosyal Politikalar alanında çok ciddi tedbirler aldığımızı ve uyguladığımızı da söylemek istiyorum. Tüm hayır işlerinde yer alan kardeşlerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Yavuz konuşmalarının ardından Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin sorunları ve taleplerini dinleyerek, onlarla günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.