Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Av. Özhan Kurt Yeniden Başkanımız Seçildi

42 Evler Mahallesi’nde yer alan Gençlik Merkezi’ndeki genel kurulda 217 üyemizden Haziruna191 üyemizin imza atması üzerine genel kurul Fatih Kabakkaya’nın üyelere seslenmesi ile açıldı ve ilk oturumda çoğunluk rahat bir şekilde sağlandı. Kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

KONUKLARDAN BAŞARI DİLEĞİ

Genel kurulda ilk önce TFFHGD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesimiz Özgür Uçak ile KASKF Başkanımız Murat Aydın kısa konuşmalar yaptı. Uçak,” Kocaeli’nin hakemlik kariyeri açısından çok önemli olduğunu belirtti” ve “kongrenin hakem camiası adına hayırlı olmasını” diledi. Murat Aydın ise “Kocaeli bölgesi hakemlerine çok güvendiğini” vurguladı, “başlayacak olan BAL sezonu öncesinde de görev alacak tüm hakemler ile klasman hakemlerine başarı dileğinde bulundu.

DİVAN KURULU İÇİN OYLAMA YAPILDI

Konuşmaların ardından Divan Kurulu seçildi. Genel kurula iki liste sunuldu. Ergun Öztürk, Mehmet Akif İbrahimoğlu ve Aşkın Miril 73 oyla divan kuruluna seçildi. Diğer divan listesi ise Mukaddem Gülpınar, Süleyman Özdemir ve Abdullah Melih Karaduman isimlerinden oluştu. Bu heyet için ise 59 oy çıktı. Divan kurulunun seçilmesinin ardından raporlar okundu.

İBRALARDA SORUN YOK

Mali, idari ve faaliyet raporlarını Samet Malkoçoğlu, denetleme raporlarını ise Bekir Samet Başköy okudu. Raporlar oy çokluğu ile ibra edildi. Tahmini bütçe için yeni yönetime yetki verilirken, maç kesintileri yüzde 10 olarak kaldı. Derneğimize yeni personel temin edilmesi konusu da oy çocukluğu ile kabul edilen bir diğer gündem maddesiydi.

KURT, TUZCU’YU KUTLADI

Son olarak başkan adaylarının konuşmalarına geçildi. İlk konuşmayı adaylardan Sait Tuzcu, ikinci konuşmayı ise mevcut başkanımız Av. Özhan Kurt yaptı. Adaylar 10’ar dakikalık süreyi en iyi şekilde değerlendirdi. Konuşmaların sona ermesi ile birlikte oylamaya geçildi. Kapalı zarf usulü yapılan oylamanın ardından 191 oyun 109’unu Kurt, 82’sini ise Sait Tuzcu aldı. Gün sonunda Başkanımız Özhan Kurt tebrikleri kabul ederken, aday Sait Tuzcu’yu kutladı.