Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Tıp Bayramı Ziyareti

İzmit Şube Başkanımız Yüksel Öztürk ve yöneticilerimiz,14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Adem Çakır’ı makamında ziyaret ettik. Başkanımız Öztürk, “Her zaman olduğu gibi pandemi döneminde de sağlık çalışanlarımız, gecelerini gündüzlerine katarak fedakarca çalıştılar. Sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Pandeminin en kısa zamanda bitmesini arzu ediyoruz.” Dedi.

Genel Başkanımız Av. Necmettin Hüseyin’in selamını ileten Başkanımız Öztürk, Genel Merkez olarak Türkiye genelinde sağlık çalışanlarını 100 bin maske, koruyucu kıyafet ve temizlik malzemesi verildiğini, ilimizde de Kocaeli Devlet Hastanesi çalışanlarına 1000 adet maske hediye ettiklerini söyledi.

Başhekim Uzm. Dr. Adem Çakır, “Osmanlı yadigarı Balkan Türklerine ayrı bir sevgisinin olduğunu” belirtti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Dr. Çakır, “sağlık başta olmak üzere derneğimiz yöneticilerine her konuda ve her zaman destek olabileceğini “ söyledi.