Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

İhtiyaç sahiplerine bayram paketi

Kocaeli Yetimi Yoksulu Gözetenler Derneği Ramazan ayı boyunca ve özellikle tam kapanma zamanında ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmaya devam ediyor. 
 
Ramazan ayının gelmesi ve pandemi nedeniyle ülke olarak tam kapanmaya gidilmesi den dolayı ailelerin alım güçleri düşmüş gıda  ihtiyaçları  artmıştı. Devletimizin ve diğer sivil toplum kuruluslarinin yanısıra Kocaeli yetimi yoksulu gözetenler Derneği de Ramazanda faaliyetlerini  artırarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya devam ediyor.
 
Ramazan kumanyasi, Sadaka, fitre, fidye ve zekat bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Yetimi Yoksulu gözetenler Derneği, ailelerin çocukların yüzlerini güldürüyor.
 
Yapılan yardımlarla ilgili açıklamada bulunan dernek yetkilileri, Kocaeli'nde hayırseverlerin bizlere ulaştırdığı yardımları, Ramazan ayı boyunca yüzlerce yerli ve yabancı birçok ihtiyaç sahibi aileye ulaştırdık. 
 
Şuana kadar 300 aileye gıda kolisinin yanında 75 aileyede nakdi olarak  fitre ve zekat yardiminda bulunduklarını belirten  dernek yetkilileri, Aynı zamanda Yurtdışında Afrika ve Asya, Banglades Arakan bölgesindeki yardım çalışmalarında  iftar yemeği, ekmek dağıtımı, Kuranı kerim dağıtımı fidan dikimi, Adak Akika Kurban kesimi ve su kuyusu yapımı  gibi yardımların devam ettiğini ve daha çok bölgeye yardım ulaştırmayı hedeflediklerini dile getirdiler.
 
Son olarak ;Mübarek Ramazan Bayramının ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa huzur, sağlık, mutluluk getirmesini diler, birlik ve beraberlik duygusu içerisinde tüm İslam dünyasının Ramazan Bayramını en içten dileklerimizle kutlarız.