Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

KAZ GECESİ

Kars-Ardahan–Iğdır Vakfı Kocaeli Şubemiz tarafından düzenlenen Kaz Gecesi etkinliğimize Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleşmiştir.

 

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programımıza ;  Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman ve Fatma Hürriyet Kaplan, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran,  Oda Başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın konuşmalarının ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu konuşmalarında; “Değerli katılımcılar, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kars- Ardahan ve Iğdır Vakfının  Kocaeli’nde düzenlediği bu gece; yöre insanının bu bölgede yaşayan insanlarla bir araya geldiği, geleneksel değerlerin yaşandığı  ve sonraki kuşaklara aktarıldığı önemli organizasyonlardır. Kocaeli, Türkiye’nin farklı bölgelerinden birçok insanını içinde barındıran ve Türk sanayisinin kalbi olma noktasında mesafeler almasına katkı sağlayan insanlarla doludur. Bugün Kocaeli İstanbul’dan sonra Türkiye’de en fazla vergi veren ikinci şehirdir. Bu anlamda Kocaeli’nde yaşayan ve burada çalışan insanlara teşekkür ediyorum. Milli birlik ve beraberliğimizin daha üst noktalara taşımak ve dayanışmayı en üst seviyelere götürmek anlamında bu tür geceler, organizasyonlar büyük önem taşıyor. Özellikle bu dönemde Türkiye’yi tehdit eden terör unsurlarına karşı yürütülen bu önemli mücadele döneminde, bu milli birlik ve dayanışmaya daha fazla ihtiyacımız var. Bu anlamda bu gece milli birlik ve dayanışmamıza katkı sağlayan organizasyon olarak duruyor. Odamıza, bu geceye katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bu gece vesilesiyle bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.” diyen Sayın Valimiz katılımcılara teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, organizasyonun düzenlenmesinde katkıları olan Abbas Gündüz, Ziya Sözen ve Abidin Öztürk’e plaketlerini verdi.