Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Yangın Bölgesine Yardım Eli

Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği olarak, yangın bölgesi Marmaris'teki meslektaşlarımıza ısıya ve ateşe mukavemetli eldiven gönderdik.

Marmaris'te orman yangınlarının kontrolden çıkması haberlerine istinaden dernek yönetimimiz bölgedeki meslektaşlarımıza ulaştık. Acil ihtiyaç malzemesi olarak ateş ve ısıya mukavemetli eldiven, ayakkabı, çorap ve dumana karşı koruyucu maske gibi malzemeleri acil bir şekilde toparlayıp  bölgeye gönderdik.

Dernek Başkanımız Adem Yaman ve ekibimiz malzemeleri hızlı bir şekilde ulaştırılması adına Kamil Koç turizm firması ile iletişim kurup malzemeleri Marmaris'te bulunan meslektaşlarımıza gönderdik. Konu hakkında görüşlerini belirten Başkanımız Adem Yaman, “Marmaris ve diğer bölgelerde yangınların şiddetini artırdığı haberini duyduğumuzda Watsapp iletişim grubumuzda arkadaşlarımız hemen acil bir şekilde plan yapmamız gerektiği görüşlerini paylaştı. Gece 03.00 a kadar arkadaşlarım uyumadan bir plan çıkardık. Çevremizdeki arkadaşlarımıza sabah ulaşma kararı aldık. Kısa sürede organize olarak meslektaşlarımızın ihtiyaç malzemelerini temin ettik. Marmaris'teki meslektaşlarıma ulaştım ve bilgi aldım” dedi.

Başkanımız son olarak “Ben bugün çok onurluyum

çünkü Sağlık Çalışanları meslektaşlarımın kalbini bir kez daha gördüm. Oradaki hayvanları gördüğü için ağlayanları gördüm. O kadar güzel ve şefkatli insanlarız ki. Bizi hiç bir güç yıkamaz. Öyle güzel insanlarız ki ülkemize vatanımıza yapılacak her türlü sinsilikten düşmanlıktan güçlenerek çıkarız. Kim ki darda zorda olsa elinden tutar kaldırırız, bunu bugün bir kez daha gördük. Bu anlamda ülkemizin değişik yerlerinde yangın ve seller gibi doğal afetlerle mücadele eden tüm insanlarımıza güç, kuvvet ve sabırlar diliyorum. Rabbim yardımcıları olsun. Bizler de elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Hangi görev üzerimize düşerse çekinmeden yapacağız. Yeter ki bu zor süreci hayırlısı ile atlatmış olalım. Bölgede sağlık hizmeti sunan meslektaşlarımıza selamlarımızla kolaylıklar diliyorum” dedi.